Ekipni uspeh v Flachauwinklu

08.01.2018

Minuli konec tedna, natančneje v petek 5.1. je v avstrijskem Flachauwinklu potekalo tradicionalno tekmovanje Jib King, v organizaciji tamkajšnjega Absolut parka. Tekmovalci so se pomerili v disciplini slopestyle.

Naši smučarji so na omenjenem tekmovanju že v preteklih sezonah dosegali odlične rezultate, letos pa sta ekipni uspeh dopolnila še Klemen in Peter Vidmar z drugim in tretjim mestom v mladinski kategoriji, kjer je nastopil tudi Jošt Klančar in se uvrstil na 12. mesto.

Pri moških sta slovenske barve zastopala Žiga Kovačič in Maj Štirn, obema je uspela uvrstitev v finale, v katerem se Kovačiču za razliko od Štirna ni izšlo najbolje. Kovačič je na koncu zasedel 8. mesto, Štirn pa je lanski rezultat še izboljšal in končal tik pod vrhom, na drugem mestu.