Grošelj na slalomih v Obdachu enajsti in deveti

07.01.2018

Avstrijski Obdach je gostil tekmi FIS pokala za alpske smučarje, ki so se včeraj in danes pomerili na dveh slalomih. Najboljši od številne slovenske zasedbe je bil v obeh dnevih Žan Grošelj.

Na včerajšnji tekmi je bil Žan Grošelj tik za najboljšo deseterico, na enajstem mestu, uspeh je s 16. mestom dopolnil Aljaž Dvornik, medtem ko so ostali odstopili v prvi vožnji. Danes je bil Grošelj še dve mesti višje, točke pa sta tokrat ujela še Jure Čas na 28. in Matevž Rupnik na 29. mestu, medtem ko je Žan Špilar odstopil v finalni vožnji, Jaka in Aljaž Dvornik ter Dušan Senčar pa so odstopili v prvi vožnji.

Na tekmi evropskega pokala v švicarskem Wengnu je Tilen Debelak na današnjem superveleslalomu osvojil 59. mesto, Ven Florjančič pa je bil še dve mesti za njim.