051/634-960
04/231-72-58

COC: Primož Pikl na četrtem mestu

10.01.2010

Sapporo - Japonski veteran Akira Higashi je dobil zadnjo tekmo celinskega pokala v japonskem Sapporu. Za desetinko točke je ugnal Avstrijca Floriana Schabereiterja, še tretjič pa je bil na stopničkah Anders Bardal. Le 0,9 točke za stopničkami je zaostal Primož Pikl, točke pa sta osvojila tudi Jurij Tepeš (20.) in Rok Urbanc (27.).

Odličen finalni skok

Pikl se je do najboljšega rezultata na treh tekmah na Japonskem prebil s tretjo oceno finala, saj je po prvi seriji zasedal deveto mesto. Podoben skok naprej je uspel tudi Avstijcu Schabereiterju, ki je skoraj prišel do zmage, s sedmega mesta po prvi seriji. Le to je osvojil domači vetergan Higashi, z najmanjšo možno prednostjo - desetinke točke. Največji skok po lestvici navzgor v finalu je uspel Norvežanu Sklettu, ki je bil po prvi seriji šele 20., na koncu pa peti. Jurij Tepeš je v finalu pridobil tri mesta, Rok Urbanc pa je obdržal 27. mesto. Daleč od točk sta ostala mlada Matic Kramaršič in Dejan Judež.