051/634-960
04/231-72-58

MSP: Katja Požun bronasta!

28.02.2008

pozun_katja_280208.jpgZakopane - Še ne 15-letna Zagorjanka Katja Požun je na mladinskem svetovnem prvenstvu v Zakopanah osvojila bronasto odličje. Zaostala je samo za novo prvakinjo Jaqueline Seifriedsberger iz Avstrije in Italijanko Eleno Runggaldier. Odlično se je odrezala še leto dni mlajša Manja Pograjc, ki je osvojila osmo mesto. Malce slabše sta nastopili izkušenejši dve - Maja Vtič in Eva Logar, ki sta osvojili 15 oz. 19. mesto.

Katja ponovila uspeh Maje

vtic_maja_260208.jpgNajvečji uspeh mlade Zagorjanke je temelje dobil z odličnim skokom v prvi seriji, ko je zaostajala le za vodilno Seifriedsbergerjevo. Slednja si je že po polovici tekme nabrala kar 9,5 točk prednosti, tako da bi ga v finalu morala močno polomiti. To se ni zgodilo, saj je s tretjo oceno osvojila svoj prvi naslov svetovne prvakinje.  Katja je z odliko opravila tudi svoj drugi nastop, a žal znova druga ocena serije ni bila dovolj za srebrno odličje. Prehitela jo je Italijanka Runggaldierjeva, ki se je s skokom dneva, 89 metrov, iz tretjega mesta prebila do naslova podprvakinje. Naša mlada skakalka je tako ponovila uspeh Maje Vtič iz lanskega leta in priskakala drugo žensko medaljo na svetovnih prvenstvih v smučarskih skokih. Z dvema odličnima skokoma je še enkrat več navdušila Manja Pograjc. Še druga perspektivna Zagorjanka je osvojila na svojem prvem prvenstvu kar osmo mesto. Žal sta v slabše od trenutnih zmožnosti in tudi skokov na treningu nastopili preostali naši reprezentantki. Vtičeva, ki je bila ena izmed glavnih favoritinj celo za zlato, je po ponesrečenem prvem skoku na koncu pristala na 15. mestu, Logarjeva pa je s ponesrečenim finalnim skokom končala še štiri mesta slabše. Vsekakor pa to ni razlog za nezadovoljstvo, saj je medalja dosežena, punce pa so dokazale tudi, da sodijo med velesile ženskega skakalnega športa.

Rychly: "Potrebno tudi nekaj sreče"

Po novi medalji na svetovnih prvenstvih je svoj pogled na tekmo podal naš glavni trener Primož Rychly: "Če potegnemo črto, smo izpolnili zastavljen cilj - enkrat do šest in dvakrat do petnajst. Od Katje sem pričakoval dober nastop, a moram priznati, da je danes res odskakala super. Odlične skoke je pokazala tudi Manja. Žal se po načrtih danes ni izšlo Maji in Evi, ki sta bila deloma žrtev vremenskih pogojev in deloma svojih napak. Maja je slabše skočila v prvi seriji, v drugi pa je napravila super skok, a ni imela prav nobene pomoči vetra. Pomoč slednjega je bila danes za dober rezultat nujno potrebna. Pohvaliti moram tudi mojega pomočnika Zvoneta, ki mi je bil res v veliko pomoč. Takšnega pomočnika bi bil vesel prav vsak trener." Dekleta se proti domu odpravljajo jutri, tako da bodo doma nekje proti večeru. Z današnjo tekmo se je končala sezona za večino deklet, saj sta na sporedu le še tekmi celinskega pokala v japonskem Zau. Tja bosta odpotovala samo trener Rychly in Vtičeva, ki bosta lovila vrhunsko uvrstitev v skupnem seštevku celinskega pokala.