Na Soriški planini prva Hana Mazi Jamnik in Miha Ličef

07.09.2021

Nova državna prvaka v vzponu s tekaškimi rolkami iz Bohinja na Soriško planino sta postala Miha Ličef in Hana Mazi Jamnik.

Hana Mazi Jamnik (c) Skike klub Slovenija

Člani in mladinci do 20 let so se pomerili na trasi dolgi 9 km, članice in starajše mladinke na pol krajši razdalji, mlajše kategorije pa na 2,5 km razdalji.

Lanski naslov državne prvakinje, ko je bila najhitrejša nad Dolom pri Ljubljani, je ubranila Hana Mazi Jamnik (Skike klub Slovenija), ki je za 51 sekund premagala Evo Urevc (ŠD Gorje), bron je osvojila Neža Žerjav (ND Rateče - Planica) z zaostankom minute in 9 sekund.

V konkurenci članov sta se za naslov do zadnjega metra borila Miha Ličef (ŠD Gorje) in Miha Šimenc (TSK Logatec), ki je na koncu zaostal 4 sekunde, bron je osvojil biatlonec Rok Tršan (TSK Logatec) z zaostankom minute in 48 sekund za zmagovalcem.