051/634-960
04/231-72-58

Brecl na finalni tekmi na pragu prvih točk v karieri

21.03.2021

Na zadnji tekmi letošnje sezone svetovnega pokala v nordijski kombinaciji je Gašper Brecl v Klingenthalu 20 sekund zaostal za prvimi točkami v karieri.

Gašper Brecl © GEPA

Finalna tekma sezone svetovnega pokala v nemškem Klingenthalu je prinesla še zadnjo priložnost za druge slovenske točke v tej sezoni. Po skokih je bil Gašper Brecl na 23. mestu s 121.5 metri in 90,8 točkami. Za vodilnim Japoncem Rjotom Jamamotom, ki je skočil 143 metrov in zbral 125,6 točk je zaostajal 2 minuti in 19 sekund. Vid Vrhovnik je na 30. mestu zaostajal 3 minute in 15 sekund, pristal je pri 114.5 metrih, zbral pa je 76,9 točk.

Tudi danes so se kombinatorci šestkrat zavrteli v krogu dolgem 1600 metrov. Po prvem krogu je Brecl držal 23. mesto, Vrhovnik pa 30., zaostanka sta bila približno enaka kot na samem štartu. Po drugem krogu je Brecl tekel na 24. mestu, Vrhovnik pa je še naprej držal 30. mesto. Na polovici proge, torej na 5 kilometrih je Brecl tekel na 28. mestu s tremi minutami in 1,8 sekundami zaostanka, Vrhovnik je dve mesti za njim zaostajal tri minute in 19 sekund.

Na 6,6 kilometrih je Brecl še naprej tekel na 28. mestu, pred Vrhovnikom, ki je bil 31., je imel slabih 20 sekund prednosti. Na začetku zadnjega kroge sta bila naša tekmovalca skupaj, žal ravno na robu trideseterice, tekla sta na 30. in 31. mestu. V cilj sta pritekla tik za točkami, Brecl je končal na 32. mestu z zaostankom štirih minut in 3,8 sekund, Vrhovnik pa je zasedel 34. mesto z zaostankom 4 minut in 21,5 sekund za zmagovalcem, Jarlom Magnusom Riiberjem. Brecl je za prvimi točkami v karieri zaostal dvajset sekund, edini letošnji slovenski dobitnik točk je tako ostal Vid Vrhovnik.