V izločilnih bojih Dresdna štirje naši tekmovalci

12.01.2019

Po Tour de Skiju se svetovni pokal v teku na smučeh nadaljuje v nemškem Dresdnu z mestnim sprintom.

V kvalifikacijah po ulicah Dresdna so že nastopila štiri naša dekleta, najboljša pa je bila Katja Višnar na 11. mestu z zaostankom 4,99 sekund za zmagovalko Hanno Falk. Alenka Čebašek je na 13. mestu zaostala 5,57 sekund, Vesna Fabjan pa na 18. mestu 8,37 sekund. Brez izločilnih bojev je ostala Eva Urevc na 40. mestu z zaostankom 15,97 sekund, za najboljšo trideseterico je zaostala dobre tri sekunde.

Na 1,6 km razdalji je v prosti tehniki od četverice Slovencev v izločilne boje pritekel Miha Šimenc s 15. rezultatom, za zmagovalcem Federicom Pellegrinom je zaostal 4,7 sekund. Janez Lampič je zasedel 44. mesto, za trideseterico je zaostal za slabe tri sekunde, Luka Prosen je bil 52., debitant Andrej Jenko pa 56. med 63 tekmovalci.