051/634-960
04/231-72-58

COC: Hrgota na tik pod stopničkami na Holmenkollnu

07.03.2010

Oslo - Avstrijec David Unterberger je dobil tudi drugo tekmo celinskega pokala na Holmenkollnu. Drugo mesto je osvojil Poljak Rafal Sliz, tretje pa še en Avstrijec, Florian Schabereiter. Po prvi seriji je vodil Robi Hrgota, ki pa je na koncu pristal tik za najboljšo trojico. Primož Pikl šesti.

Trojni dvojček Unterbergerja

Avstrijcu Unterbergerju, ki si je z današnjo zmago že zagotovil skupno zmago v seštevku celinskega pokala, je uspel še tretji dvojček v letošnji sezoni. Najprej je dve tekmi dobil v Bischofshofnu, nato v Kranju in sedaj še na prenovljeni skakalnici na Holmenkollnu. Najbližje temu, da bi mu trojni dvojček preprečil, je bil po prvi seriji naš Robi Hrgota, ki je vodil pred Schabereiterjem in Slizom. Velenjčan je v finalu skočil slabše in s 13. oceno finala padel na četrto mesto. V finalu jo je organizatorjem malce zagodlo hlajenje za smučino in sonce, ki je dodobra ogrelo ozračje, hlajenje pa je premalo hladilo, tako da so imeli tekmovalci težave ob vožnji v počepu. Obratno kot Hrgotu pa je v rezultatskem smislu uspelo Primožu Piklu, ki se je s tretjo oceno prebil z 11. na šesto mesto. V finalu je bil s sedmo oceno izjemen tudi Jaka Hvala, ki je s 27. mesta napredoval na končno 15. mesto, tik pred Roka Urbanca. Nekaj malega sta v finalu izgubila Jurij Tepeš in Luka Leban na 23. in 24. mestu. Točko je na 30. mestu dobil tudi zmagovalec letošnje tekme v Otepääju, Matic Kramaršič.

Prihodnji konec tedna sledi finale celinskega pokala v finskem Kuusamu, kamor od naših že jutri potujejo Primož Pikl, Robi Hrgota in Jurij Tepeš.