04/231-72-58

COC: Jernej Damjan tretji

20.12.2009

Na sliki: Jernej Damjan (c) sloski.si

Otepää - Poljak Grzegorz Mietus je v vetrovni tekmi celinskega pokala v Otepääju prišel do svoje prve zmage v tem tekmovanju. Drugo mesto je osvojil Avstrijec David Unterberger, tretji pa je bil naš Jernej Damjan. Zelo dobro sta se znašla tudi Jurij Tepeš in Robi Hrgota, ki sta si razdelila šesto mesto.

Sanjska prva serija

Žirija je zaradi premočnega vetra odpovedala poskusno serijo pred drugo tekmo celinskega pokala na novi skakalnici v Otepääju. Prva serija je ponudila z odličnim razpletom za slovenski tabor. Jernej Damjan je bil drugi, Anže Damjan četrti, Rok Urbanc osmi, Dejan Judež deseti, Robi Hrgota enajsti, Jurij Tepeš trinajsti in Matic Kramaršič petnajsti - torej vsa sedmerica med najboljšo petnajsterico!

Nevsakdanji razplet

V finalu so se karte kar močno premešale. Z 18. mesta po prvem skoku se je na vrh - in na koncu s prednostjo kar 10,5 točk - prebil Poljak Grzegorz Mietus. Z devetega mesta je na drugo skočil David Unterberger, izmed vodilnih po prvem skoku pa je najbolje finalni skok opravil prav Jernej Damjan, ki je edini zadržal mesto na stopničkah. Nastop v finalu se je povsem ponesrečil Anžetu Damjanu, Roku Urbancu in tudi včerajšnjemu junaku, Maticu Kramaršiču. Sta pa zato po lestvici napredovala Robi Hrgota in Jurij Tepeš, ki sta z delitvijo šestega mesta prišla do rezultata sezone.

Celinski pokal se bo nadaljeval že prihodnji konec tedna v švicarskem Engelbergu z dvema tekmama.