051/634-960
04/231-72-58

Gašper Brecl v Ramsau blizu prvih točk svetovnega pokala

19.12.2021

Na zadnji tekmi svetovnega pokala tega koledarskega leta v avstrijskem Ramsau je Gašper Brecl v Ramsau zasedel 32. mesto.

Gašper Brecl © GEPA

Na zadnji tekmi svetovnega pokala v tem koledarskem letu v avstrijskem Ramsau je Slovenijo zastopal le Gašper Brecl. Po skokih je bil na zelo dobrem 20. mestu s 87 metri in 104,3 točkami ter 2:01 minutama zaostanka za še enkrat več vodilnim Norvežanom Jarlom Magnusom Riiberjem. Slednji je vodil pred rojakoma Espenom Andersenom in Jensom Luraasom Oftebrojem z 21 oz 26 sekundami prednosti, z dveh zaletnih mest nižje je pristal pri 92.5 metrih z dveh zaletnih mest nižje.

Na 10 km preizkušnji v teku na smučeh je Brecl v zgoščeni konkurenci v prvi polovici preizkušnje še tekel znotraj trideseterice, nato je že padel na 34. mesto, a se v zadnjem krogu še pomaknil naprej in sicer do končnega 32. mesta s 3:49 mintami zaostanka za Riiberjem oz. le slabih 16 sekund za prvimi točkami te sezone. Drugo mesto je danes zasedel Nemec Vinzenz Geiger, tretje pa njegov rojak Eric Frenzel.

Svetovni pokal se bo nadaljeval v začetku januarja v Val di Fiemmeju, naši kombinatorci in kombinatorke pa se bodo še prej, 26. decembra pomerili na državnem prvenstvu v Planici.