Lampičeva in Urevčeva brez težav v finale ekipnega sprinta

19.12.2021

Po zelo uspešnem posamičnem sprintu je v Dresdnu danes na sporedu še ekipni sprint, s kvalifikacijami sta brez težav opravili Anamarija Lampič in Eva Urevc.

Obe naši dvojici sta tekli v drugi polfinalni oz. kvalifikacijski skupini. Anamarija Lampič in Eva Urevc sta s končnim drugim mestom v finale odšli neposredno, zaostali sta le za ameriško dvojico Jessie Diggins in Julia Kern. Naša druga dvojica, Klara Mali in Anja Mandeljc sta zasedli 11. mesto v polfinalni skupini z zaostankom dobre pol minute za Američankama.

V moški konkurenci žal ne bomo videli slovenskih predstavnikov med najboljšo deseterico finalistov. Vili Črv in Miha Šimenc sta v drugi polfinalni skupini zasedla 8. mesto, 9,5 sekund za zmagovalno zasedbo iz Rusije v postavi Aleksander Bolšunov ter Gleb Retivik. Anže Gros in Janez Lampič sta v isti skupini končala na 18. mestu z zaostankom dobre minute za Rusoma.