IBU junior: Vidmar in Klemenčičeva med najboljšimi v sprintu

16.12.2021

Tudi ta teden tekme IBU junior pokala potekaju v Martellu. Včeraj sta se na klasičnem sprintu izjemno izkazala Toni Vidma s 5. in Živa Klemenčič s 4. mestom.

Živa Klemenčič je končala tik pod stopničkami.

Pri fantih je Toni Vimdar za zmagovalcem Janom Gunko iz Poljske zaostal za 33 sekund. Vidmar je moral enkrat v kazenski krog v streljanju leže, stoje pa je bil 100-odstoten. Z dobrim tekom je prišel do petega mesta, stopničke pa je zgrešil za 14 sekund. Še mesto bolje od Vidmarja je sprintersko tekmov ženski konkurenci zaključila Živa Klemenčič. Živa je bila zelo hitra na progi, saj je morala na drugem strelskem postanku v dva kazenska kroga. Vse tri tekmovalke pred njo so zadele vseh 10 tarč. Zmagala je Sara Scattolo iz Italije.  Pri fantih so dobro nastopili tudi Pavel Trojer, ki je bil z enim zgrešenim strelom 26., mesto za njim in dvema kazenskima krogoma je zaključič Matic Repnik, Matic Bradeško je bil 43., Jaša Zidar 48., Mark Vozelj 66. in Gašper Ožbolt 78.. Zelo dobro so nastopila tudi preostala slovenska dekleta. Kaja Zorč je bila 13., Kaja Marič 21., Klara Vindišar 25. in Kiara Sterle 55.