051/634-960
04/231-72-58

Vid Vrhovnik do novih točk v Estoniji

11.12.2021

Na tekmi svetovnega pokala v estonskem Otepääju je Vid Vrhovnik osvojil 29. mesto in s tem novi točki svetovnega pokala.

Vid Vrhovnik je drugič letos končal na 29. mestu © SloSki

Organizatorji tekem svetovnega pokala v estonskem Otepääju imajo kar nekaj težav z izvedbo tekmovanj. Včerajšnji program na skakalnici so v celoti odpovedali zaradi premočnega vetra, tudi danes pa so namesto s skoki začeli s tekaškim delom preizkušnje in sicer kar s skupinskim štartom. Vid Vrhovnik je stik z najboljšimi držal do tretjega kroga, na 7.5 km, ob vstopu v zadnji krog, pa je imel 17 sekund zaostanka na 32. mestu. Gašper Brecl je stik z najhitrejšo skupino izgubil že malce prej, v zadnji krog je z zaostankom 1:34,7 minute odšel na 46. mestu.

Na cilju 10 km preizkušnje je Vrhovnik zaostal 1:10,5 sekund na 36. mestu, tik za najboljšim skakalcem te sezone, Mariom Seidlom, Brecl pa je na 47. mestu zaostal 2:18,4 minuti. Najhitrejši je bil vodilni v skupnem seštevku, Norvežan Jarl Magnus Riiber, ki je imel pol sekunde prednosti pred Nemcem Vinzenzom Geigerjem in 0,6 sekunde pred rojakom Jörgenom Graabakom.

Končni vrstni red je tako izjemoma postavil skakalni del preizkušnje, še četrte letošnje zmage pa se je veselil Riiber s 96 metri pred rojakom Espenom Björnstadom, ki je skočil 93 metrov in Nemcem Manuelom Faisstom, ki je pristal pri 91 metrih. Do točke se je prebil tudi Vrhovnik, ki je s 86 metri zasedel končno 29. mesto, žal je brez točk ostal Brecl, ki je skočil 79.5 metrov, zasedel pa je 43. mesto.

Jutri bo v Otepääju na sporedu še ena tekma svetovnega pokala.