IBU pokal: Cisar z odlično popotnico na zasledovalno tekmo

27.11.2021

Alex Cisar je v Idreju v sprintu za IBU pokal zasedel odlično 8. mesto in si je zagotovil odlično izhodišče za jutrišnje zasledovanje.

Mladi Alex Cisar je bil danes 100-odstotno zanesljiv na strelišču. Tako v položaju leže, kot tudi stoje je zadel vseh pet tarč. Tudi tekaško je bil zelo dobro razpoložen in je izjemno razporedil svoje moči, najhitreje pa je odtekel prav zadnji krog. Vse skupaj ga je pripeljalo do 8. mesta in zaostanka 53 sekund za zmagovalcem Norvežanom Aleksandrom Fjeldom Andersenom, ki je bil prav tako 100-odstotno zanesljiv na strelišči.  Žal sta bila za uvrstitev na zasledovalno tekmo prepočasna Matic Repnik (114.) v moški konkurenci in Tais Vozelj (89.) v ženski konkurenci.