051/634-960
04/231-72-58

Na drugi tekmi Vrhovnik na pragu prvih točk

27.11.2021

Na drugi tekmi svetovnega pokala v finski Ruki je Vid Vrhovnik po skakalnem delu preizkušnje zasedal 30. mesto, na koncu pa je končal na 39. mestu.

Druga preizkušnja nove sezone je nordijskim kombinatorcem prinesla boj na 10 km razdalji po skoki na veliki skakalnici. Vid Vrhovnik je s 120 metri in 123,7 točkami zasedal 30. mesto, zaostanek ni bil velik, 1:52 minute za vodilnim Nemcem Terencom Weberjem, ki je skočil 136.5 metrov. Gašper Brecl je skočil 101.5 metrov in je na 46. mestu imel 4:27 minute zaostanka.

Po 2,5 km je Vrhovnik še vedno tekel na 30. mestu, na polovici proge je bil na 31. mestu, a povsem osamljen na progi. Nato je izgubil še nekaj časa, na 7,5 km je tekel na 35. mestu, v cilj pa je pritekel na 39. mestu z zaostankom štirih minut za zmagovalcem Weberjem iz Nemčije, ki je ugnal rojaka Erica Frenzla in Vinzenza Geigerja. Brecl je končal na 46. mestu.

Jutri bo v Ruki na sporedu še ena tekma svetovnega pokala.