051/634-960
04/231-72-58

Vrhovnik in Brecl začela sezono brez točk svetovnega pokala

26.11.2021

Na prvi tekmi svetovnega pokala v novi sezoni v finski Ruki sta na 5 km preizkušnji brez točk ostala oba slovenska predstavnika, Vid Vrhovnik in Gašper Brecl.

Vid Vrhovnik © GEPA

Nordijski kombinatorci sezono tradicionalno začenjajo v finski Ruki, kjer jih prvi tekmovalni konec tedna čakajo tri preizkušnje. S prvo je bolje začel Vid Vrhovnik, ki je po skakalnem delu s 115 metri in 98,1 točkami zasedal 33. mesto, za vodilnim Norvežanom Jarlom Magnusom Riiberjem je zaostajal 3:25 minute, za 30. mestom pa 13 sekund. Gašper Brecl je na 42. mestu s 107 metri in 78,0 točkami zaostajal 4:45 minut.

Prva tekma sezone je kombinatorcem prinesla tek na 5 km razdalji. Vrhovnik je vseskozi tekel okrog 33. mesta, v cilj pa je prišel na končnem 37. mestu, z zaostankom 4:11,1 za zmagovalcem Riiberjem. Brecl je s 5:47,7 minutami zaostanka končal na 42. mestu. Drugo mesto je zasedel Avstrijec Johannes Lamparter z zaostankom 20,2 sekund, tretji je bil še en Norvežan, Jens Luuras Oftebro.

Jutri in v nedeljo bosta v Ruki na sporedu še dve preizkušnji svetovnega pokala.