Eva Urevc in Anamarija Lampič v prvih izločilnih bojih nove sezone

26.11.2021

V finski Ruki se je s kvalifikacijami začela 41. sezona svetovnega pokala in sicer s kvalifikacijami za sprint v klasičnem koraku.

Kvalifikacije je na 1,4 km progi dobila Američanka Jessie Diggins, ki je za 0,77 sekunde ugnala Švedinjo Majo Dahlqvist, tretja je bila Norvežanka Maiken Caspersen Falla z zaostankom 82 stotink sekunde. Od slovenske dvojice je bila na 19. mestu boljša Eva Urevc z zaostankom 5,37 sekund, dobitnica malega kristalnega globusa v lanski sezoni, Anamarija Lampič, je na 22. mestu zaostala 5,79 sekunde, obe pa sta se tako zanesljivo prebili v izločilne boje, ki se začnejo ob 12.30 uri.

Žal v izločilnih bojih ne bomo videli nobenega izmed moških predstavnikov. Janez Lampič je za zmagovalcem kvalifikacij, Rusom Aleksandrom Terentejevim zaostal 10,07 sekund in je zasedel 46. mesto, povratnik po poškodbi, Miha Šimenc pa 12,50 sekund na 61. mestu.