051/634-960
04/231-72-58

AP: V Libercu slavje Nike Prevc in Jerneje Repinc Zupančič

12.09.2021

Češki Liberec je gostil dve tekmi alpskega pokala tako za smučarje skakalce kot smučarke skakalke. Prvo tekmo je dobila Nika Prevc, drugo pa Jerneja Repinc Zupančič.

Najboljše na prvi tekmi v Libercu (c) SloSki

Nika Prevc je danes zmagala s 102.5 in 104 metri ter 256,7 točkami, skoraj točno 25 točk je zaostala Švicarka Emely Torazza, Nemka Michelle Göbel je zaostala že 30 točk na tretjem mest. Pod zmagovalnim odrom so končale Jerneja Repinc Zupančič, Taja Bodlaj in Lara Logar, deseterico sta zaključili Nika Vetrih in Jerica Jesenko. Tinkara Komar je zasedla 12. mesto, Urša Vidmar je bila 14., Nika Krašovic 16., Maja Kovačič 18., Ana Jereb je zasedla 21. mesto, Taja Košir pa je končala na 23. mestu.

Danes je zmagala Repinc Zupančičeva z dvema skokoma, dolgima 99 metrov, zbrala je 246,6 točk. Točno 240,0 točk je za 94.5 in 96.5 metrov dolga skoka zbrala Prevčeva na drugem mestu, Vetrihovova je bila peta, Jesenkova šesta, Logarjeva 8., Komarjeva 9., Bodlajeva 13., Jerebova 14., Vidmarjeva 16., Kovačičeva 20., sledili sta ji Koširjeva in Krašovičeva na 21. in 22. mestu.

Med mladinci je bil naš najboljši včeraj Maksim Bartolj na 4. mestu, Marcel Stržinar je zasedel 5. mesto, Taj Ekart je bil 12., Gorazd Završnik 14., Mark Hafnar je zasedel 15. mesto, Ožbe Zupan 17., točke so osvojili še Marcel Rep na 19., Nik Heberle na 26. in Maj Pagon na 30. mestu. Danes je bil Stržinar znova 5., Bartolj je bil 6., Ekart 7., Hafnar je bil 12., Završnik takoj za njim, Zupan je zasedel 15. mesto, Rep pa je točke osvojil na 22. mestu.