051/634-960
04/231-72-58

COC: Lanišek na drugi tekmi v Bischofshofnu zaostal le za Tschofenigom

12.09.2021

Na drugi tekmi celinskega pokala v avstrijskem Bischofshofnu je Anže Lanišek zasedel 2. mesto, znova se je izkazal tudi Rok Masle, ki je osvojil 12. mesto.

Anže Lanišek je v Avstriji prikazal dobre skoke (c) SloSki

Anže Lanišek je po vodstvu včeraj po prvi seriji tekmo končal tik za najboljšimi, danes pa je po petem mestu v prvi seriji, ko je skočil 135 metrov v finalu napadel z enako daljavo, 240,9 točk pa ga je popeljalo na drugo mesto. Zanesljivo je zmagal domačin Daniel Tschofenig s 139.5 in 142 metri ter 251,5 točkami, tretji je bil vodilni po prvi seriji, Estonec Artti Aigro s 139.5 in 130.5 metri ter 239,5 točkami.

Mladi Rok Masle je bil po prvi seriji s 137 metri osmi, v finalu je skočil 123.5 metrov, 217,6 točk pa ga je popeljalo do 12. mesta. Točke je osvojil tudi Bor Pavlovčič na 21. mestu.

Celinski pokal se bo prihodnji teden nadaljeval v norveškem Oslu.