051/634-960
04/231-72-58

FIS: Maksim Bartolj na drugem mestu, Jerneja Repinc Zupančič na tretjem

05.09.2021

Na drugi tekmi FIS pokala na Ljubnem ob Savinji najboljše Slovenke, za razliko od včeraj, niso skakale, kljub temu pa je na stopničke skočila Jerneja Repinc Zupančič. Še boljši je bil Maksim Bartolj, ki je zasedel drugo mesto.

Jerneja Repinc Zupančič je po prvi seriji z 77.5 metri zasedala 2. mesto, v finalu pa je z 90 metri in s skupno 206,1 točkami padla na končno tretje mesto. Zmagala je Kitajka Qingyue Peng s 87 in 85.5 metri ter 225,6 točkami pred Avstrijko Hannah Wiegele, ki je skočila 80.5 in 89 metrov, zbrala pa je 211,9 točk. Četrta je bila Nika Prevc z 81 in 86 metri ter 202,9 točkami, šesta je bila Tinkara Komar, sedma Jerica Jesenko, Urša Vidmar je zasedla 11. mesto, Ana Jereb, Katja Markuta in Taja Bodlaj so se zvrstile med 13. in 15. mestom, Nika Vetrih je bila 20. Lara Logar je zasedla 22. mesto, točke sta ujeli še Nika Krašovic na 26. in Maja Kovačič na 27. mestu.

Še višje kot Jerneja pa je danes končal Maksim Bartolj, ki je z 885. in 90.5 metri ter 258,8 točkami zasedel sijajno drugo mesto, premagal ga je samo Avstrijec Francisco Mörth s 86.5 in 92 metri ter 259,4 točkami. Tretji je bil Poljak Jan Habdas s 86.5 in 92 metri ter 257,6 točkami.

Karierni uspeh Bartolja so dopolnili Žak Mogel na 6., Patrik Vitez na 7., Jernej Presečnik na 10., Gorazd Završnik na 11., Marcel Stržinar na 13., Matija Vidic na 16., Rok Masle na 22., Taj Ekart na 25. in Ožbe Zupan na 27. mestu.