Anamarija Lampič tik pod zmagovalnim odrom, zmaga Hane Mazi Jamnik v Salzburgu

29.08.2021

Avgust je prinesel tudi nekaj priznanih mednarodnih preizkušenj Visma Ski Classic, kjer so se zelo izkazali naši tekači in tekačice na smučeh.

Utrinek z zanimive preizkušnje v Avstriji (c) Vismaclassics

Anamarija Lampič je nastopila v Švedskem Trolheattanu, kjer je v sprintu zasedla 4. mesto. V finalu četverice je zaostala za tremi domačinkami, Emmo Ribom, Majo Dahlqvist in Johanno Hagström. V kvalifikacijah je bila počasnejša le od Dahlqvistove. Na 15 km klasični preizkušnji je naša najboljša tekačica zasedla 8. mesto. Janez Lampič je v sprintu končal na 20. mestu, zmagal je Anton Persson.

Sijajno so na klasiki v Salzburgringu nastopili Hana Mazi Jamnik, ki je v konkuenci članic zmagala na razdalji, Anže Gros je bil drugi, tretji je bil Gal Gros, uspeh mladih Slovencev pa je zaokrožil Martin Močnik na 6. mestu. Na dirkališču v Salzburgu so tekmovalke in tekmovalci pretekli 10 krogov v prosti tehniki in v skupni dolžini 42 kilometrov.