051/634-960
04/231-72-58

Lanišek do tretjega mesta v Wisli, Bartol peti

18.07.2021

Kar pet od šestih Slovencev je danes osvojilo točke na drugi tekmi poletne velike nagrade na Poljskem. Lanišek je zasedel tretje, Bartol peto, Prevc pa trinajsto mesto.

Jan Bombek je žal ostal brez finalne serije s 110 metri in 88,2 točkami na 35. mestu. Po prvi seriji je bil najboljši naš Anže Lanišek na odličnem 4. mestu s 124.5 metri in 124,4 točkami, zaostajal je le za Poljakom Dawidom Kubackim, ki je s 128.5 metri in 133,9 točkami vodil pred Avstrijcem Janom Hörlom, ki je skočil 130.5 metrov in zbral 132,6 točk, tretji je bil Jakub Wolny s Poljske s 125 metri in 124,6 točkami.

Peter Prevc je s 122.5 metri in 116,2 točkami zasedal 11. mesto, Timi Zajc je bil s 121 metri in 113,3 točkami 14., Tilen Bartol je skočil 119 metrov in je bil s 109,9 točkami na 17. mestu, Žiga Jelar pa je točke ujel na 27. mestu s 112 metri in 99,5 točkami.

V finalni seriji je Jelar skočil 119 metrov, z 204,8 točkami pa je končal na 27. mestu. Zajc je s 113 metri in 219,4 točkami žal nazadoval na končno 22. mesto, dve mesti je izgubil Prevc, ki je skočil 122.5 metrov, zbral pa 233,3 točk na 13. mestu. Fantastičen pa je bil Bartol, ki je skočil kar 133.5 metrov, 244,6 točk pa ga je odneslo vse do 5. mesta! Odlično je napadel tudi Lanišek, 126 metrov in skupno 250,2 točk ga je popeljalo na zmagovalni oder, saj Wolny ni zdržal pritiska! Zmagal je Kubacki s 128.5 metri in 264,6 točkami pred Hörlom, ki je skočil 126 metrov, zbral pa je 258,0 točk.

Anže Lanišek: ''Danes je bilo boljše, čeprav so še vedno malenkosti, ki bi lahko bile boljše. Stopničkam ne bomo gledali v zobe. Sam kar zadovoljen z rezultatom.''

Tilen Bartol: ''Po včerajšnji diskvalifikaciji sem danes zelo vesel, da sem prikazal en soliden in en zelo dober skok. Vesel sem rezultata in dobrih skokov, da lahko grem v zimo.''

Poletna velika nagrada se bo nadaljevala 7. avgusta v francoskem Courchevelu.