Klančar in Vidmar z nastopi v finalu uspešno končala tekmovanja na MSP v Krasnoyarsku

29.03.2021

Klemen Vidmar in Jošt Klančar sta uspešno nastopila na pravkar končanem mladinskem svetovnem prvenstvu, ki so ga z odliko izpeljali v ruskem Krasnoyarsku. Nastopila sta v disciplinah slopestyle in big air. Na odlično pripravljenih terenih sta Jošt in Klemen prikazala svoje najboljše vožnje v disciplini slopestyle in skoke v disciplini big air.

Poligon za disciplino slopestyle je bil sestavljen iz treh drsnih objektov (rail-ov) in treh skakalnic (kicker-jev). To je od tekmovalcev zahtevalo veliko mero zbranosti in poguma, da se prikažejo v najboljši luči na tem zahtevnem poligonu.
Jošt je kot prvi slovenski smučar prostega sloga v eni vožnji tekmovanja izvedel 3 (tri) različne dvojne rotacije in s tem kvalifikacije končal na odličnem 4. mestu, na 10. mestu je kvalifikacije končal Klemen. S tem sta se oba uvrstila v finalni nastop svetovnega mladinskega prvenstva.
V finalu, kjer se je za odličja spopadlo 12 najboljših iz kvalifikacij, sta Jošt in Klemen svoje vožnje izvedla brez napak in osvojila končno 7. oziroma 11. mesto.

Kvalifikacije discipline big air so potekale v izjemno zahtevnih vremenskih pogojih, saj je v noči pred tekmovanjem zapadlo 10 cm svežega snega, ki je naletaval tudi v času tekmovanja. Le ta je poskrbel za slabšo vidljivost in težave pri izbiri prave hitrosti za izvedbo skoka. Vse to skupaj je pripeljalo do zanimivih kvalifikacijskih nastopov, kjer je Klemnu uspelo izvesti skok z dvojno rotacijo za katerega je prejel 73,50 točk in s tem nastop v drugem finalu tekmovanj na svetovnem mladinskem prvenstvu. Jošt je bil v kvalifikacijskem nastopu zaradi težave s hitrostjo, kljub odlično izvedenem skoku z dvojno rotacijo prekratek za uvrstitev v finalni nastop in tako tekmovanje končal na 15. mestu.
Klemen je v finalu med 12 tekmovalci, kljub odlično izvedenem skoku zasedel končno 11. mesto.

Nastope Klemna in Jošta na preteklem MSP 2021 ocenjujemo kot odlične, saj sta se uvrstila v finalna tekmovanja v obeh disciplinah in s tem izpolnila naša pričakovanja pred odhodom v ruski Krasnoyarsk.