Najboljši slalom Slokarjeve, Bucikova na 16. mestu

20.03.2021

Smučarke so se v švicarskem Lenzerheideju pomerile na zadnji slalomski preizkušnji sezone. Tekmovali sta tudi dve Slovenki, Ana Bucik in Andreja Slokar, poleg njiju pa se je na pot podalo še 22 smučark.

Andreja Slokar, foto: Gepa

Na polovici tekme je najvišje mesto zasedala Avstrijka Katharina Liensberger s časom 53.87, druga je bila Norvežanka Kristin Lysdahl, ki je zaostala 0.70 sekunde, še dve desetinki več pa je za vožnjo potrebovala tretjeuvrščena Mikaela Shiffrin iz ZDA. Našima smučarkama vožnji nista uspeli čisto po željah, saj sta nabrali kar nekaj zaostanka za najboljšimi. 2.68 sekunde slabši čas od vodilne je pomenil 11. mesto Bucikove, Slokarjeva, ki je za Liensbergerjevo zaostala 3.28 sekunde, pa je prišla na 17. mesto.

Andreja je v drugo smučala zelo dobro predvsem v srednjem delu proge. Čisto brez napak sicer ni šlo, je pa ob prihodu v cilj prevzela vodstvo s pol sekunde prednosti pred naslednjo tekmovalko na lestvici. Ob nastopu Ane je prvo mesto še vedno zasedala Andreja. Bucikova je poskušala napasti, a je na poti naredila nekaj napak, ki so ji preprečile želeno uvrstitev. V cilju je za reprezentančno kolegico zaostala 0.91 sekunde in zasedla sedmo mesto.

Liensbergerjeva je brez težav prišla do nove zmage in s tem tudi do malega kristalnega globusa, drugo mesto je osvojila Siffrinova, tretje pa Švicarka Michelle Gisin, ki je napredovala iz petega mesta. Andreja je po zaslugi drugega najboljšega časa finala – bila je le osem stotink počasnejša kot zmagovalka – napredovala na osmo mesto, kar je njena najboljša uvrstitev na tekmah svetovnega pokala, medtem ko je bila Ana 16.

Ana Bucik, foto: Gepa

Andreja Slokar (mp3): ''Je bila zahtevna tekma, sploh ker so se pogoji spreminjali od starta do cilja. V drugem teku se je proga razvila, jaz sem to izkoristila, in mislim da naredila najboljši rezultat v svetovnem pokalu, tako da je bilo grenko-sladko. Če pogledam najmanj, kar sem dosegla, zmago v skupnem seštevku evropskega pokala, si tega na začetku sezone nebi mislila, kaj šele za vse te rezultate v svetovnem pokalu. Ta sezona je res super, sem zelo vesela. Zdaj me čaka še državno prvenstvo, potem še malo treninga, potem grem operirati koleno, potem pa upam na malo počitka, rehabilitacija in dalje.''

Ana Bucik mp3): ''Finale je bilo sigurno želja in eden izmed glavnih ciljev. To mi je uspelo in moram biti zadovoljna s sezono, čeprav je danes ostal malo grenak priokus zaradi rezultata. Mislim, da sem se naučila ogromno, dosti dela pa me še čaka. Grem korak za korakom, vzamem pozitivno, vem kaj se moram še naučiti. Jutri bo sigurno popoln napad, danes se je pri fantih videlo, da ta veleslalom res ni enostaven. Treba bo napadati, smučati tehnično pravilno in upam na boljši rezultat kot danes.''

Sergej Poljšak (mp3), odgovorni trener ženske A ekipe v tehničnih disciplinah: ''Bila je odlična tekma za Andrejo Slokar in bi ji na tem mestu čestital. Dobro je izkoristila pogoje v drugi vožnji z dobro startno številko. Kar se tiče Ane je bil prvi tek povprečen, drugi pa nekoliko preveč zadržan in temu primeren je bil tudi izplen na koncu. To vsekakor ni bilo to, kar si je želela, se pravi najmanj uvrstitev med 15 na finalu, kar prinaša tudi točke. Pokomentiral bi njeno slalomsko sezono. Po dolgem času se je vrnila v prvo jakostno skupino. S samim smučanjem, razvojem sezone in rezultati smo izredno zadovoljni. Končala je sezono na 12. mestu na svetovni lestvici, tako da ji lahko samo čestitam za odlično smučanje.''