Lena Repinc do nove zlate medalje

03.03.2021

Obertilliach v Avstriji je danes gostil kar štiri preizkušnje mladinskega svetovnega prvenstva v biatlonu. Na sporedu so bila zasledovanja, tako v kategoriji mladink in mladincev, kot tudi mlajših članic in članov.

Z izjemnimi predstavami nadaljuje 17-letna Lena Repinc. Pred dvema dnevoma je na sprinterski preizkušnji prišla do zlatega odličja, danes pa je na zasledovalni tekmi uspela obraniti prednost in z dvema zgrešenima streloma prišla do novega naziva mladinske svetovne prvakinje. Odlično se je odrezala tudi Kaja Zorč, ki je zasedla 6. mesto (0,1,2,0), Klara Vindišar je bila 21. (2,0,4,0), Kaja Marič pa 34. (2,1,1,2). Pri mlajših članicah je Živa Klemenčič zasedla 19. mesto (0,1,3,1), Tais Vozelj pa je bila 28. (0,1,1,0).

Pri mladincih je odličen nastop uspel Jaši Zidarju, ki je bil na sprinterski preizkušnji 10. S popolnim strelskim izkupičkom je danes napredoval vse do četrtega mesta, s tem, da ga je od zmagovalnega odra ločilo 20 sekund. Pavel Trojer je bil 32. (0,0,1,1,), Mark Vozelj 33. (2,2,2,1), Drejc Trojer pa 45. (0,0,2,3). Blizu najboljšim je bil tudi mlajši član Alex Cisar, ki je tokrat zasedel 7. mesto (0,0,1,0), Lovro Planko je bil 20. (1,2,1,1), Anton Vidmar pa 41. (2,2,1,2).