051/634-960
04/231-72-58

SP: Ema Volavšek v zgodovino vpisana z 20. mestom

27.02.2021

V Oberstdorfu smo danes prvič v zgodovini spremljali tekmo nordijskih kombinatork, ki so se borile za medalje na svetovnem prvenstvu.

Ema Volavšek © GEPA

Na štartni liste prve tekme nordijskih kombinatork v zgodovini je bilo 31 tekmovalk, tudi dve Slovenki, Ema Volavšek in Silva Verbič, ki sta bili zraven tudi na letošnji edini tekmi svetovnega pokala, ki je potekala decembra v Ramsau. Volavškova je po skakalnem delu preizkušnje zasedala 21. mesto, skočila je 84.5 metrov in je imela 2 minuti in 50 sekund zaostanka za vodilno Norvežanko. Verbičeva je z 81.5 metri na 25. mestu imela 3 minute in 28 sekund zaostanka za vodilno tekmovalko.

V vodstvu je bila Norvežanka Mari Leinan Lund s 107 metri pred rojakinjo Gydo Westvold Hansen, ki je skočila 102.5 metrov, zaostajala pa je le tri sekunde, tretja je bila domačinka Svenja Würth s 101.5 metri in 24 sekundami zaostanka. Enak zaostanek je imela tudi Norvežanka Marte Leinan Lund, ki je skočila 101 meter.

Na 5 km preizkušnjo se je Volavškovo podala odločno, po 1,6 km je bila še naprej na 21. mestu, zaostanek za vodilnimi pa se ni povečal. Na poovici proge je že pridobila eno mesto in je bila 20., zaostanek je ostajal enak. Tudi na drugi polovici proge je prikazala dober tek in v cilj pritekla na končnem 20. mestu z zaostankom 3 minu in 22 sekund za zmagovalko. Žal Verbičeva ni štartala.

Svetovna prvakinja je postala Gyda Westvold Hansen, ki je slavila pred sestrama Mari in Marte Leinan Lund. Zmagovalka tekme svetovnega pokala v Ramsau, Američanka Tara Geraghty-Moats je bila peta, potem, ko je po skokih zasedala 18. mesto.