SP Cortina: V osmini finala tudi Kranjec in Hadalin

16.02.2021

Po odličnih nastopih Mete Hrovat in Tine Robnik so se kvalifikacijske vožnje paralelnega veleslaloma v italijanski Cortini d'Ampezzo za slovenski tabor uspešno nadaljevale tudi v moški konkurenci. Za vozovnice za popoldansko tekmovanje se je potegovalo 48 smučarjev, med njimi tudi trije naši predstavniki.

Žan Kranjec, foto: Gepa

Žan Kranjec se je v osmino finala uvrstil s tretjim časom rdeče proge oziroma skupno četrtim najboljšim, medtem ko je Štefan Hadalin na modri progi postavil sedmi čas, skupno šestnajsti. Z današnjimi nastopi je končal Aljaž Dvornik, ki je zasedel 28. mesto.

Žan Kranjec: ''Načeloma nimam težav s tem, da grem po dolgem času na start, to sem že večkrat dokazal, tudi v Soeldnu, da sem dobro deloval po dolgi pavzi. Mogoče sem tekmo doživel kot prvo tekmo v sezoni, lepo je bilo biti na startu in vesel sem, da sem se uvrstil na finalno tekmo, dobro se bo treba pripraviti za popoldne.''

Štefan Hadalin: ''Bili so precej zahtevni pogoji, moram reči, da je bila proga bolj zahtevna, kakor smo ocenili z ekipo na ogledu in po informacijah. Nekje bi moral bolj taktično odpeljati. V ravnini sem naredil nekaj napak, že dosti zgodaj po startu, kar je razumljivo glede na pomanjkanje treninga v zadnjem tednu zaradi poškodbe.''