051/634-960
04/231-72-58

MSP: Na posamični preizkušnji najboljši Uroš Vrbek

11.02.2021

S posamično preizkušnjo na mladinskem svetovnem prvenstvu v Lahtiju so po kombinatorkah opravili še kombinatorci.

Uroš Vrbek med letom v Lahtiju © OK Lahti

Na Finskem tekmujejo tudi štirje slovenski mladi kombinatorski upi, ki pa jih na posamični tekmi na 10 km razdalji ni bilo med najboljšimi. Mladinski svetovni prvak je postal izjemno obetavni Avstrijec Johannes Lamparter, ki je za 49 sekund premagal Francoza Mattea Bauda, bron je osvojil še en Avstrijec, Stefan Rettenegger, ki je zaostal 55 sekund.

Najboljši Slovenec je bil Matic Hladnik, ki je zasedel 38. mesto z zaostankom dobrih šestih minut za zmagovalcem, Uroš Vrbek, ki je bil po skokih 19., je končal na 41. mestu, dve mesti za njim je bil Erazem Stanonik, Aleks Muhič pa je končal tekmovanje na 47. mestu.

Prvenstvo se bo za kombinatorce zaključilo jutri s tekmo mešanih ekip.