051/634-960
04/231-72-58

MSP: Ema Volavšek v teku napredovala med deseterico

10.02.2021

Na posamični preizkušnji nordijskih kombinatork na mladinskem svetovnem prvenstvu je Ema Volavšek zasedla 8. mesto.

Ema Volavšek je najboljša slovenska nordijska kombinatorka © GEPA

Preizkušnja v Lahtiju je bila tretja v zgodovini mladinskih svetovnih prvenstev za nordijske kombinatorke, najboljša slovenska uvrstitev pa ostaja 7. mesto Eme Volavšek iz Lahtija izpred dveh let. Tokrat je na istem prizorišču končala mesto nižje, potem ko je bila po skokih 11., z osmim časom teka na 5 kilometrski razdalji pa se je prebila na končno osmo mesto. Naša druga predstavnica, Silva Verbič, je končala na 27. mestu.

Naslov je zanesljivo osvojila Norvežanka Gyda Westvold Hansen, ki je bila doslej dvakrat podprvakinja. Minuto in 5 sekund je zaostala njena rojakinja Marte Leinan Lund, tretja je bila Avstrijka Lisa Hirner z zaostankom minute in 9 sekund. Volavškova je zaostala minuto in 51 sekund. Kombinatorke čez dva dni čaka še mešana ekipna tekma.