MSP: Anže Gros tik za uvrstitvijo v izločilne boje

09.02.2021

S sprinterskima preizkušnjama se je v zelo mrzlem finskem Voukattiju začelo letošnje mladinsko svetovno prvenstvo.

Anže Gros in Jošt Mulej © SloSki

Žal so se nastopi naše osmerice končali že v kvalifikacijah. Najbližje uvrstitvi v izločilne boje je bil član Skike klub Slovenija, Anže Gros, ki je na 1,4 km progi v klasičnem koraku postavil 31. čas, le 4 desetinke za prvo trideseterico, ki se je uvrstila v boj za medalje. Boštjan Korošec je vpisal 55. čas, Jošt Mulej je bil 59., Izidor Karničar pa je vpisal 63 čas. Med mladinkami je bila na 34. mestu Klara Mali, članica SK Triglav Kranj, Sara Jazbec je vpisala 51. čas, Lucija Medja je imela 56. čas, Hana Mazi Jamnik pa je vpisala 60. čas.

Mladinska svetovna prvaka sta postala Poljakinja Monika Skinder in Niilo Moilanen iz Finske.