051/634-960
04/231-72-58

Vrhovnik do zadnjega kroga v boju za prve točke te sezone

06.02.2021

V nemškem Klingenthalu smo na prvi tekmi svetovnega pokala videli trojno domačo zmago, Vid Vrhovnik je po 19. mestu po skokih zasedel končno 41. mesto.

Vid Vrhovnik je bil po skokih na 19. mestu © GEPA

Nemški Klingenthal je drugo prizorišče tekem svetovnega pokala v letošnji sezoni, kjer tekmuje tudi slovenski predstavnik. Vid Vrhovnik je s skakalnim delom prve preizkušnje v omenjenem mestu opravil dobro, imel je 19. rezultat, skočil je 130 metrov, zbral pa je 121,0 točk. Za vodilnim, Japoncem Rjotom Yamamotom, ki je skočil 141.5 metrov in je zbral 145,6 točk je pred 10 km preizkušnjo zaostajal minuto in 38 sekund, z prvo deseterico je imel le 31 sekund zaostanka, do tridesetega mesta pa ga je ločilo 32 sekund prednosti.

Po prvem krogu, ki je bil dolg 2 km, je Vrhovnik tekel na 19. mestu, a še vedno osamljen, zaostanek za vodilnimi je znašal 1 minuto in 28 sekund. Drugi krog je končal na 26. mestu, v večji skupini kombinatorcev, razporejenih med 17. in 29. mestom, zaostanek je znašal minuto in 19 sekund. Na šestem kilometru je Vrhovnik še vedno tekel v trideseterici, bil je na 29. mestu z zaostankom minute in 17 sekund za vodilnimi, tekel je skupaj s še petimi tekmovalci. Ob začetku zadnjega kroga je bil 31., le  slabo sekundo za trideseterico, v zadnjem krogu pa je nato povsem popustil in je v cilj pritekel na 41. mestu z zaostankom 3 minut in 42 sekund za zmagovalcem oz. minute in 15 sekund za trideseterico.

Šeste zmage v karieri in tretje v tej sezoni se je ob odsotnosti Jarla Magnusa Riiberja razveselil Vinzenz Geiger, ki je bil po skokih 14., drugi je bil njegov rojak Fabian Riessle, ki je zaostal 3,5 sekund in je v ciljnem šprintu strl Erica Frenzla in Ilkko Herolo.

Jutri bo v Klingenthalu na sporedu še ena tekma v dopoldanskem času.