V Ulricehamnu Lampičeva in Urevčeva znova med najhitrejšimi

06.02.2021

Svetovni pokal se nadaljuje na Švedskem, tokrat je karavana zbrana v Ulricehamnu, kjer bosta na sporedu šprinterski disciplini, danes posamični, jutri pa ekipni šprint.

Anamarija Lampič je znova postavila zelo dobre temelje za nov vrhunski rezultat © GEPA

Za tekmovalkami so že kvalifikacije v drsalnem koraku na 1,6 km progi. Najhitrejša je bila znova Švedinja Johanna Hagström, ki je z 1,13 sekunde premagala rojakinjo Hanno Falk, tretja je bila z 2,02 zaostanka Jessie Diggins iz ZDA. Peti čas je vpisala najboljša šprinterka sezone, Anamarija Lampič, ki je za Hagströmovo zaostala 2,98 sekund, sedmega pa Eva Urevc z zaostankom 4,15 sekund. V moški konkurenci sta brez izločilnih bojev ostala Janez Lampič, ki je zasedel 40. mesto in Vili Črv, ki je končal na 55. mestu.