V kvalifikacijah Faluna Lampičeva v skandinavski družbi na 9. mestu

31.01.2021

Po dveh tekmah na razdalji je danes v Falunu čas za šprintersko preizkušnjo v klasičnem koraku. Prvič v tej sezoni bo v majici vodilne v seštevku šprinta tekla Anamarija Lampič.

Anamarija Lampič je bila edina Neskandinavka med najboljšo deseterico © GEPA

V kvalifikacijah na 1,4 km progi je Anamarija Lampič imela 9. čas z zaostankom 6,13 sekund za zmagovalko, domačinko Johanno Hagström. Švedinja je za 1,53 sekunde ugnala Norvežanko Tiril Udnes Weng, tretja je bila Linn Svahn z zaostankom 3,31 sekund. Med deseterico je končalo kar šest Švedinj, dve Norvežanki, Finka in Lampičeva. Naša druga predstavnica, Eva Urevc, je zasedla 17. mesto z zaostankom 8,9 sekund za zmagovalko kvalifikacij.

V moški konkurenci 81 tekačev je Janez Lampič na 39. mestu zaostal za želeno trideseterico  dobro sekundo in se tako ni prebil v izločilne boje. Izločilni boji se začnejo ob 13.30 uri.