051/634-960
04/231-72-58

COC: Ema Volavšek v Avstriji trikrat med petnajsterico

24.01.2021

Avstrijski Eisenerz je v minulih dneh gostil po tri tekme celinskega pokala v ženski in moški konkurenci, tudi s slovensko udeležbo.

Ema Volavšek © GEPA

Potem, ko so ženske prvič v zgodovini decembra tekmovale za točke svetovnega pokala, nato še za točke alpskega pokala, so le dočakale tudi začetek celinskega pokala, kar bi se moralo zgoditi sicer že decembra v Park Cityju, a so tam tekme odpadle. V Eisenerzu je ta konec tedna tekmovala Ema Volavšek, ki je v petek zasedla 12. mesto, včeraj pa je bila še boljša, odlična peta, danes pa je zasedla 15. mesto.

Moški predstavniki niso bili tako uspešni. Vid Vrhovnik je na prvi tekmi v tej sezoni zasedel 36. mesto, včeraj pa se je s 23. mestom veselil prvih točk, danes pa je bil diskvalificiran. Gašper Brecl je točke danes osvojil na 28. mestu, Rok Jelen in Ožbej Jelen sta ostala brez točk celinskega pokala.