Aleš nadaljuje z izjemnimi predstavami v Oberjochu

23.01.2021

Po tekmah v sprintu sta v nemškem Oberjochu prišla na vrsto paralelna sprinta svetovnega pokala. Na preizkušnjah je nastopilo 26 smučarjev in 18 smučark, med njimi tudi Jure Aleš in Maša Štrakl.

Jure je začel odlično in v kvalifikacijah postavil drugi čas voženj, hitrejši od njega je bil le Norvežan Trym Nygaard Loeken in sicer za 63 stotink. 19-letni Maši se v izločilne boje žal ni uspelo prebiti, saj je zasedla 17. mesto, od nadaljevanja tekmovanja pa jo je ločila dobra sekunda.

Aleš je v osmini finala brez težav odpravil Švicarja Alexija Mosseta, za tem pa še njegovega rojaka Romaina Beneyja. Slovensko-švicarski dvoboji so se še nadaljevali, tokrat pa je Jure moral priznati premoč Bastiena Dayerja, ki je kasneje zmagal tudi v velikem finalu. Naš smučar je v malem finalu znova nastopil izjemno, tokrat je klonil Francoz Noe Claye, kar je pomenilo, da je Jure prišel do novega vrhunskega rezultata, tretjega mesta.

Jure Aleš: ''Same kvalifikacije so bila kar v redu, tudi proga mi ju ustrezala, saj je bila postavljena dosti naravnost in hitra. Z drugim časom kvalifikacij sem bil kar zadovoljen, je bil dober obet za naprej. Do polfinala sem prišel brez kakšnih večjih težav, v polfinalu pa je bil Dayer, kasneje tudi zmagovalec, preprosto prehiter zame. Ubral je hitrejšo linijo in bil zasluženo hitrejši. V borvi za tretje mesto sem znova pokazal eno solidno vožnjo. Zadovoljen sem s tretjim mestom, jutri pa upam, da se lahko povzpnem še kaj višje, dal bom vse od sebe.''