Tudi drugi ženski sprint v Oberhofu Eckhoffovi

14.01.2021

Najboljše biatlonke sveta so se pomerile na novi tekmi v nemškem Oberhofu. Na sporedu je bila 7,5-kilometrska sprinterska preizkušnja, na kateri so točke svetovnega pokala lovila tudi tri naša dekleta - Nika Vindišar, Polona Klemenčič in Tais Vozelj.

Nika Vindišar © Prezlc Photography

Navkljub enemu zgrešenemu strelu je do zmage prišla Norvežanka Tiril Eckhoff, ki je za 9,3 sekunde ugnala Italijanko Dorotheo Wierer ter za 12,6 sekunde tretjeuvrščeno Liso Thereso Hauser iz Avstrije. Slednji sta bili na strelišču stoodstotni.

Našim tekmovalkam se načrti niso uresničili. Najvišje uvrščena je bila Vindišarjeva (2,0), ki je zasedla 71. mesto, Klemenčičeva (1,2) je bila 77., Vozljeva (3,3,) pa je končala na 97. mestu.