051/634-960
04/231-72-58

Na drugi tekmi v Titisee-Neustadtu dva naša med 15

10.01.2021

Na drugi tekmi svetovnega pokala v smučarskih skokih v nemškem Titisee-Neustadtu sta med najboljšo petnajsterico končala Peter Prevc in Anže Lanišek, točke je osvojil še Žiga Jelar.

Peter Prevc je vpisal nov rezultat med najboljšo petnajsterico © GEPA

Tudi danes smo na tekmi videli vseh 50 skakalcev, ki so pripotovali v Titisee-Neustadt. Slovenci smo po prvi seriji ostali brez treh tekmovalcev, potem ko je Cene Prevc s 123.5 metri in 117,1 točkmai zasedel 36. mesto, Tilen Bartol je s 118.5 metri in 112,5 točkami končal tik za njim, Domen Prevc pa je s 115.5 metri in 97,8 točkami končal na 42. mestu. Točke je v odličnih razmerah s 131.5 metri in 123,1 točkami na 29. mestu po prvi seriji ujel Žiga Jelar, višje sta bila naša najboljša v tej sezoni. Anže Lanišek je s 133 metri in 137,4 točkami zasedal 9. mesto, Peter Prevc pa je s 131 metri in 135,0 točkami zasedal 11. mesto.

Vodil je Norvežan Halvor Egner Granerud s 140 metri in 151,6 točkami pred rojakom Danielom Andrejem Tandejem, ki je skočil 138.5 metrov, zbral pa je 146,7 točk, tretji je bil Nemec Markus Eisenbichler s 136.5 metri in 146,4 točkami.

V finalni seriji je Jelar skočil 124.5 metrov, s skupno 246,5 točkami pa je zasedel končno 26. mesto. Prevc je v finalu skočil 132 metrov, zbral je 270,9 točk, to pa je bilo dovolj za 13. mesto na današnji tekmi. "Današnje 13. mesto je boljše kot včerajšnje 21., prikazal sem spet dva soja solidno dobra skoka. Ni še vrhunsko, a počasi se dviguje. Očitno potrebujem več takih tekem, da se lahko potem zavihtim tudi kakšno mesto višje," je povzel Prevc. Po doskoku pri 130.5 metrih je z roko zamahnil Lanišek, ki je z 269,2 točkami danes končal na 15. mestu. "Danes s skoki nisem zadovoljen. Enostavno sem šel preveč rezervirano, preveč z nogo naprej. Enostavno s takimi skoki do rezultata nisem mogel priti, a naslednji vikend je že nova priložnost in delamo dalje," je pokomentiral Lanišek.

Nove zmage se je po nekaj časa razveselil Granerud, ki je v finalu skočil 138 metrov, skupno pa je zbral 299,4 točk. Drugi je bil Tande z enako daljavo finalne serije in z 297,0 točkami, tretji pa Avstrijec Stefan Kraft s skupno 291,3 točkami. "S skoki danes nekako ne moremo biti zadovoljni. 13. in 15. mesto nista rezultata na katere ciljamo. Po prvi seriji je kazalo bolje, a sta in Peter in Anže v finalu naredila napake in v taki zgoščeni konkurenci lahko hitro nazaduješ. Nekaj stvari je za popraviti do naslednjega vikenda in ti trije dnevi, ki prihajajo bodo prišli prav, da se regeneriramo in pripravimo za tekmo v Zakopanah," je povedal glavni trener naših, Robert Hrgota.

Svetovni pokal se bo prihodnji konec tedna nadaljeval v poljskih Zakopanah, kjer bo nastopilo sedem slovenskih skakalcev.