Vindišarjeva in Dovžan prvaka na skupinskem startu

03.01.2021

Na Pokljuki je prišla na vrsto nova preizkušnja državnega prvenstva Slovenije v biatlonu. Dekleta in fantje so se tokrat pomerili na skupinskem startu.

Nika Vindišar in Miha Dovžan © Prezlc Photography

Žensko, 7,5-kilometrsko preizkušnjo je dobila Nika Vindišar (ŠD Gorje), ki je na strelišču pustila nepokrite tri tarče. Do srebrnega odličja je z 32 sekundami zaostanka prišla Živa Klemenčič (TSK Triglav Kranj), ki je bila strelsko uspešnejša, saj je zgrešila le dve tarči, tretja pa je bila Lena repinc (SD Bohinj). Slednja je pokrila 15 tarč, ciljno črto pa je prečkala 48,2 sekunde za prvakinjo.

V moški konkurenci je bil razred zase Miha Dovžan (ŠD Gorje). Bil je edini, ki je bil na strelišču 100-odstoten, 10-kilometrsko pot pa je premagal s časom 32:46,1. Z minuto in 21 sekundami zaostanka je drugo mesto osvojil Alex Cisar (TSK Triglav Kranj), ki je pokril 18 tarč, do brona pa je prišel Anton Vidmar (SK Brdo), ki je bil nenatančen štirikrat.