TDS: Šesti čas kvalifikacij za Anamarijo Lampič v Val Müstairju

01.01.2021

Prvi športniki, ki so poprijeli za delo v novem letu so tekači in tekačice na smučeh. Že ob 9 uri in 15 minut se je v Švici začela 15. tekaška novoletna turneja, imenovana Tour de Ski.

Anamarija Lampič © GEPA

Turneja se je začela s kvalifikacijami šprinta v prosti tehniki. Anamarija Lampič je na 1,4 km progi postavila 6. čas z zaostankom 4,74 sekund za zmagovalko, Švedinjo Majo Dahlqvist, uspešna pa je bila tudi druga Slovenka na štartni listi, Eva Urevc. Z zaostankom 11,53 sekund je zasedla 22. mesto med 66 tekmovalkami. V izločilnih bojih bo Lampičeva tekla v drugi četrtfinalni skupini, Urevčeva pa v šesti.

V moški konkurenci naša predstavnika izločilnih bojev ne bosta spremljala iz prve vrste. Vili Črv je v kvalifikacijah med 84 tekmovalci postavil 43. čas, dobre tri sekunde za najboljšo trideseterico. Zaostanek za zmagovalcem, Italijanom Federicom Pellegrinom je znašal 12,68 sekund. Janez Lampič je z zaostankom 16,75 sekund zasedel 63. mesto.