IBU junior: Lena Repinc sedma v sprintu

08.03.2020

Po izjemnem uvodu, ko je Alex Cisar v super sprintu zmagal, je bil v nemškem Arberju na sporedu še sprint v moški in ženski konkurenci. Po odhodu Cisarja na tekmo svetovnega pokala na Češko, je v sprintu najvišjo uvrstitev dosegla Lena Repinc, ki je bila odlična sedma.

Lena Repinc se je izkazala z izjemnim nastopom na strelišču, saj je zadela vseh 10 tarč.  7.5-kilometrsko preizkušnjo je tako končala na sedmem mestu, za zmagovalko Liso Mario Spark iz Nemčije pa je zaostala 1:02.8. Klara Vindišar je zgrešila en strel leže in je bila 36., Kaja Marič je z dvem streloma mimo zasedla 41. mesto. Živa Klemenčič ni imela svojega dne, saj je morala 5x v kazenski krog in je bila 48., Tais Vozelj je zasedla 59. mesto (1 kazenski krog), Kaja Zorc pa je bila 63. Dobro so nastopili tudi mladi biatlonci, Toni Vidmar je zgrešil enkrat in bil 34., Matic Repnik je prav tako z enim zgrešenim strelom končal štiri mesta za Vidmarjem in je bil 38. Tilen Gregorka je bil 51., Blaž Debeljak 53., Jernej Goropečnik 63. in Jaša Zidar. 73.