MSP: Rok Ažnoh srebru dodal zlato!

08.03.2020

Rok Ažnoh je na superveleslalomu osvojil še svojo drugo medaljo na dveh tekmah mladinskega svetovnega prvenstva v Narviku. Ažnoh je danes v kategoriji U18 uganl vso konkurenco.

Slovenska reprezentanca na Norveškem. Foto: Sloski

Po včerajšnjem smuku sta bila danes na sporedu superveleslaloma v ženski in moški konkurenci. Nov velik uspeh je uspel Ažnohu, ki je bil najhitrejši v kategoriji U18, skupno pa je postavil 27. čas tekmovanja. V slovenski reprezentanci je bil boljši od njega Nejc Naraločnik, ki je bil 12. Mladinski svetovni prvak pa je postal Stefan Rieser iz Avstrije.  Borut Božič je postavil 34. čas tekmovanja, Matrin Križaj pa je imel 39. čas v absolutni konkurenci, v kategoriji U18 pa je s četrtim mestom dopolnil uspeh Ažnoha.

Najboljši trije v kategoriju U18. Foto: Sloski

V ženski konkurenci je dobro nastopila Neja Dvornik, ki je postavila 17. čas tekmovanja. Na 26. mesto se je uvrstila Lina Knific, 29. pa je bila Rebeka Oblak, Nika Tomšič je žal odstopila. Tudi pri dekletih je šel naslov k severnim sosedom in sicer po zaslugi Magdalene Egger, ki je ugnala vso konkurenco.