051/634-960
04/231-72-58

MSP: Za konec še bronasta medalja na mešani ekipni tekmi

08.03.2020

V nemškem Oberwiesenthalu se je končalo letošnje mladinsko svetovno prvenstvo, zadnja preizkušnja pa je prinesla boje na mešani ekipni tekmi, kjer je Slovenija znova osvojila medaljo.

Najboljše mlade mešane ekipe v letu 2020 © SloSki

Glavna trenerja naših skakalcev, Sten Baloh, ki skrbi za dekleta in Matjaž Triplat, ki bdi nad fanti, sta v ekipo postavila najmočnejša slovenska orožja. Jernejo Brecl, Jana Bombeka, Katro Komar in Marka Hafnarja. Mladi slovenski upi so upravičili pričakovanja. V prvi seriji je Breclova skočila 82 metrov, sijajen je bil nato Bombek s kar 108 metri, a nekoliko nesigurno vožnjo v iztek, Komarjeva je skočila 91.5 metrov, Hafnar pa je pristal pri 97.5 metrih, naši pa so imeli 484,2 točk na tretjem mestu. Vodila je Norveška s 524,9 točkami pred Avstrijo, ki je imela 502,9 točk.

V finalni seriji je Breclova skočila 94 metrov, Bombek je bil, tako kot včeraj, znova aleč najboljši posameznik tekme, saj je pristal še drugič pri 108 metrih, Komarjeva je pristala pri 91 metrih, Hafnar pa je bronasto medaljo potrdil s 102 metroma. Naši so imeli 986,0 točk. V tesnem boju za zlato so Avstrijci s 1023,3 točkami za 1,6 točke ugnali Norveško, ki je zbrala 1021,7 točk.

"Ta medalja nam pomeni veliko. To pomeni, da imamo dobro kemijo znotraj ekipe. Naredili smo osem solidnih skokov in tu je rezultat," je pokomentiral Hafnar, nosilec kar treh medalj na tem prvenstvu, potem ko je januarja v Lozani osvojil že srebrno olimpijsko medaljo na igrah mladih.

Na letošnjem mladinskem svetovnem prvenstvu so naši skakalci skupno osvojili štiri medalje, zlato, srebrno in dve bronasti.