MSP: Rok Ažnoh svetovni podprvak v kategorij U18

08.03.2020

Na Norveškem v Narviku se je s smukaško tekmo začelo mladinsko svetovno prvenstvo. Že prvi dan tekmovanja je za izjemen uspeh poskrbel Rok Ažnoh, ki je v kategoriji U18  prismučal do srebrne medalje.

Rok Ažnoh je osvojil še drugo srebrno medaljo na velikih tekmovanjih to zimo. Foto: Sloski

Rok Ažnoh je dodal še drugo medaljo iz velikega tekmovanja v tem letu. Ažnoh je bil srebrn že na mladinskih olimpijskih igrah, sedaj pa je srebro osvojil še na mladinskem svetovnem prvenstvu. V kategoriji U18 je zaostal samo za Avstrijcem Lukasom Broschekom. V absolutni mladinski konkurenci je Ažnoh s časom 1:03.77 sicer zasedel 20. mesto. Poleg Ažnoha je je nastopil tudi Nejc Naraločnik, ki je v absolutni mladinski konkurenci postavil 14. čas (1:03.46). Svetovni prvak je postal Švicar Alexis Monney, ki je od starta do cilja potreboval 1:02.38.