Višnarjeva v kvalifikacijah nad Drammnom prva, Lampičeva tretja

04.03.2020

Najboljši tekači in tekačice na smučeh so zbrani v okolici norveškega Drammna, kjer so že izpeljali kvalifikacije za pozno popoldanski šprint v prosti tehniki.

Katja Višnar je znova zablestela v kvalifikacijah šprinta © GEPA

Fantastično je s kvalifikacijami opravila Katja Višnar, ki je prvič letos ugnala vse tekmice, za 1200 metrov dolgo progo je naša državna prvakinja potrebovala 2:41,14 minut. Druga je bila Švedinja Jonna Sundling, ki je zaostala 35 stotink, tretja pa Anamarija Lampič, ki je še kot edina zaostala manj kot sekundo, sedem desetink. Žal se za uvrstitev v izločilne boje ni izšlo Vesni Fabjan, ki je z zaostankom dobrih osmih sekund in pol zasedla 42. mesto.

Brez izločilnih bojev sta žal ostala tudi oba moška predstavnika, Miha Šimenc je zaostal dobrih 12 sekund za Johannesom Hösflotom Kläbom in je zasedel 34. mesto, Janez Lampič pa še pol sekunde več in je zasedel 38. mesto.