EC: Hrovatova 7. in 4. v Bad Wiesseeju

01.03.2020

Nemški Bad Wiessee je bil naslednji gostitelj tekem za evropski pokal. Dekleta so se pomerila na dveh slalomih, naša najboljša pa je bila Meta Hrovat, ki je bila sedma in četrta. Do točk so dvakrat prišle še Klara Livk, Neja Dvornik in Andreja Slokar.

Meta Hrovat je dvakrat končala med najboljšo deseterico. Foto: Gepa

Na prvi tekmi v Nemčiji je Meta Hrovat za zmagovalko Martino Peterlini zaostala 80 stotink in zasedla 7. mesto. Dobro je nastopila tudi Neja Dvornik, ki je na 18. mestu zaostala 2.20 sekunde. Klara Livk je bila 25. (+3.04), Andreja Slokar pa 28. (+3.50). Drugi dan je bila najhitrejša Švicarka Elena Stoffel, Hrovatova na četrtem mestu pa je zaostala 31 stotink sekunde. Zelo dober nastop je drugi dan uspel tudi Livkovi, ki je bila zelo dobra 12., zaostanek pa je znašal +1.48. Za eno mesto je svoj rezultat iz prvega dne popravila tudi Dvornikova. Zaostala je +1.74 in bila 17. Slokarjeva pa je nekaj novih točk za evropski pokal osvojila na 25. mestu (+2.16).