V Trondheimu nove šprinterske točke za Anamarijo Lampič

22.02.2020

Karavana teka na smučeh se za točke svetovnega pokala danes meri v Trondheimu, na zadnji postaji švedsko-norveškega Ski Toura.

Mihi Šimencu se žal ni uspel prebiti med prvo trideseterico v Trondheimu © GEPA

Danes je v Trondheimu na sporedu drugi šprint turneje, prvi v klasičnem koraku na normalni progi v dolžini poldrugega kilometra. V kvalifikacijah deklet je bila najboljša Švedinja Jonna Sundling z časom 3:22,75, edina Slovenka, Anamarija Lampič, je vpisala 15. čas z zaostankom dobrih sedmih sekund za Švedinjo.

Moške kvalifikacije je dobil Norvežan Johannes Hösflot Kläbo s časom 2:52,80, žal pa sta oba naša tekmovalca tekla prepočasi za uvrstitev v prvo trideseterico. Miha Šimenc je za Kläbom zaostal 14,59 sekund in je zasedel 36. mesto, Janez Lampič pa je zaostal slabih 19 sekund in je zasedel 58. mesto.