051/634-960
04/231-72-58

COC: V Brotterodeju zmagal Justin, Repinc Zupančičeva tretja

08.02.2020

Celinski pokal se po tekmah v Planici nadaljuje v nemškem Brotterodeju, kjer ob fantih tokrat skačejo še dekleta. Naši so zabeležili odlične rezultate.

Zmagovalni oder pri dekletih © SloSki

Najprej so tekmovala dekleta, kjer je prijetno presenetila 17-letna članica tržiškega FMG-ja, Jerneja Repinc Zupančič, ki je zasedla tretje mesto in prvič skočila na zmagovalni oder. Boljši sta bili le Nemka Pauline Hessler in Rusinja Ksenia Kablukova. Lara Logar je zasedla 10. mesto, Pia Mazi je bila 12., tik pred Katjo Markuto, Ana Jereb je točke osvojila na 16. mestu, Nika Vetrih pa na 22. mestu.

Še bolje je bilo nato na tekmi fantov. Povratnik na tekme celinskega pokala, Rok Justin, je takoj dokazal, da je še naprej v zelo dobri formi, saj je s 115 in 110.5 metri ter 257,1 točkami ugnal vso konkurenco. Avstrijec Ulrich Wohlgennant je s 110 in 113 metri ter 255,0 točkami zasedel drugo mesto, tretji je bil Norvežan Andreas Granerud Buskum z 252,6 točkami in 110.5 ter 114 metri. Z najboljšim skokom v finalu je Cene Prevc s 15. napredoval na 4., skočil je 106 in 115 metrov, zbral pa je 252,2 točk.

Mladinec Tjaš Grilc je po šestem mestu v prvi seriji končal na 13., Lovro Kos je bil 19., Bor Pavlovčič je točke osvojil na 24. mestu, izven finala sta ostala Mark Hafnar in Jaka Hvala.

V skupnem seštevku je prvi danes deseti Avstrijec Clemens Leitner, Žiga Jelar je peti.