Lampičeva tudi v Oberstdorfu odlična v kvalifikacijah

26.01.2020

Tekaška elita je ta konec tedna zbrana v nemškem Oberstdorfu, kjer se bo naša reprezentanca udeležila le današnje šprinterske preizkušnje v klasičnem koraku, včerajšnji skiatlon je izpustila.

Anamarija Lampič © GEPA

S kvalifikacijami na 1,5 km dolgi progi je odlično opravila najboljša šprinterka te sezone, Anamarija Lampič, ki je zaostala le za Rusinjo Natalijo Neprjajevo, tretja je bila Američanka Jessica Diggins. Žal se je nastop na tretjem klasičnem šprintu sezone povsem ponesrečil Katji Višnar in Vesni Fabjan, ki sta za najboljšo trideseterico zaostali kar nekaj sekund preveč, da bi lahko nastopili v izločilnih bojih, ki se začnejo ob 11.45 uri. Višnarjeva je zasedla 53., Fabjanova pa 59. mesto.

Med moškimi bomo v izločilnih bojih spremljali le Miho Šimenca, ki je vpisal 29. čas, 15,3 sekunde za zmagovalcem, Johannesom Hösflotom Kläbom. Janez Lampič je z 18,92 sekundami zaostanka zasedel 46. mesto, Luka Markun pa je bil z dobre pol minute zaostanka na 72. mestu.