Na celinskem pokalu v Švici najvišje Janez Lampič

05.01.2020

V švicarski Campri se je nadaljeval celinski pokal v teku na smučeh v članski in mladinski kategoriji, naši pa so spet vpisali nekaj odličnih rezutatov.

Včeraj je bil na sporedu šprint v klasičnem koraku, na 1600 metrov dolgi proti je Janez Lampič tekel v finalu in zasedel 5. mesto, točke je ujel tudi Luka Markun na 29. mestu. Ženske so se pomerile na 200 metrov krajši razddalji, od naših pa je bila s 16. mestom najboljša Anita Klemenčič. Anja Mandeljc je osvojila 18. mesto. Med mladinci je bila Anže Gros 12., Miha Jan dve mesti za njim, med mladinkami pa je točke osvojila Klara Mali na 27. mestu.

Danes so bile na sporedu še preizkušnje na razdalji, fantje so tekli na 15 km v klasiki, dekleta pa na 10 km razdalji. Med člani je točko na 30. mestu ujel Benjamin Črv, precej višje sta bili Anita Klemenčič in Anja Mandeljc, ki sta končali na 12. oz. 14. mestu. Med mladinci je Jošt Mulej zasedel 30. mesto, Sara Jazbec je bila med mladinkami 21., Hana Mazi Jamnik pa je zasedla 27. mesto.