Evropski pokal: Neja Dvornik dvakrat med 30

30.11.2019

S tekmama v veleslalomu v Trysilu na Norveškem se je začela nova sezona evropskega pokala za ženske. Od slovenske trojice na severu Evrope se je dvakrat v točke uvrstila Neja Dvornik.

Neja Dvornik je nastopila tudi na uvodu svetovnega pokala v Söldnu. Foto: Gepa

Prvi dan tekmovanja je Dvornikova zasedla 29. mesto in vknjižila dve točki za evropski pokal. Drugi dan pa je svojo uvrstitev še popravila in bila 24. Na žalost je v obeh dnevih svojo uvrstitev malenkost pokvarila v drugi vožnji, saj je po prvi zasedala še višja mesta. Na Norveškem sta nastopili tudi Andreja Slokar in Rebeka Roblek.  Na žalost pa sta bili naši tekmovalki oba dneva prepočasni za nastop v drugi vožnji.

Izjemno pripravljenost je prikazala Švedinja Sara Rask, ki je slavila oba dneva. Prvi dan sta ji družbo na odru za zmagovalke delali Rosina Schneeberger iz Avstrije in Simone Wild iz Švice. Drugi dan pa Asja Zenere iz Italije in Elisa Moerzinger iz Avstrije.